Centropa magazín

Bezpečnosť a značenie

Vybavte radarom cesty okolo firemných budov

Logistické centrá sú takou križovatkou všemožných dopravných prostriedkov, ktorá vznikla ako odpoveď na príliv zahraničných investorov do Slovenskej republiky, kedy sa u nás nenachádzala dostatočná skladová ani distribučnú sieť, aby sme novovzniknutej dopytu bezpečne pokryli. Nanešťastie sa ich infraštruktúra môže stať centrom dosť škaredých nehôd.

Rozhlasy Bartek ukazatel rychlosti

Hoci logistické centrá svojim úžitkom ďaleko presahujú všetky možné nedostatky, je potrebné si uvedomiť, že svojím terajším a stále rastúcim rozsahom už aj samotným logistickým centrám vzniká infraštruktúra, v ktorej strede by sa pomaly moha objavovať ešte viac špecializovanejšie logistické centrá. A u miest, kde sa stretáva železničnej, námornej a najčastejšie cestná doprava je potrebné brať patričný zreteľ na bezpečnosť.

 

bezpečie ciest

Logistické centrá sú srdcom a stredom našej rastúcej ekonomiky a ich neustále rastúce cestná infraštruktúra sa môže niektorým javiť ako plnohodnotná cesty, na ktoré si nie je treba dávať pozor na chodcov alebo vychádzajúci vozidla, či vlak, ktorý onú cestu krížia. Opak je pravdou a práve v týchto miestach, kde je koncentrácia pohybu všetkého možného najvyššia, je potrebné brať dostatočný ohľad na zdravie všetkých, ktorí sa v areáli nachádza.

obmedzenie rýchlosti

Najjednoduchším a zároveň najefektívnejším spôsobom, ako predchádzať nehodám, ktoré potenciálne môžu na cestách logistických centier vzniknúť, je obmedzenie rýchlosti idúcich vozidiel. Používať retardéry mimo samotný vjazd do areálu je ale nežiaduce, pretože by mohli razantne znížiť efektivitu prevádzky a trebárs aj upchať cesty. Ďaleko vhodnejším sú radary a ukazovatele rýchlosti, ktoré vodiča varujú pred vysokou rýchlosťou a upozorňujú ho, aby svoje kilometre za hodinu znížil na odporúčaný počet. V kombinácii s maketou kamery je radar meranie rýchlosti úžasným psychologickým vplyvom na rýchlosť a správanie vodičov. Dodaním a montážou rýchlostných ukazovateľov sa u nás zaoberá spoločnosť Bartek rozhlas s. R. O., Ktorá sa môže pýšiť radom certifikátov a predovšetkým tým, že sa montážou (nielen) bezpečnostných prvkov venuje na úrovni obcí a miest, nielen teda logistických centier.

Add comment


Najnovšie články z tejto kategórie

Nákup požiarnych uzáverov - na čo si dať pozor?

Asi vám nemusíme hovoriť, v čom sa požiarne uzávery líši od obyčajných dverí, vstupov a vjazdov. Čo vám ale musíme povedať, že by ste ich nákup určite mali premyslieť. V najhorších prípadoch ide totiž v priemysle o životy a tie rozhodne nechcete riskovať kvôli chýbajúcim protipožiarnym uzáverom alebo kvôli ich zlému výberu. Máme pre vás niekoľko tipov na to, ako sa vyhnúť zbytočným problémom, ktoré by mohli neuváženým nákupom nastať.

Číst

Zahradzovacie stĺpiky s pásom miesto kužeľov

Ako usmerňovače dopravy nemusia slúžiť len nevzhľadné dopravné kužele. Svoju funkciu síce plní na jednotku, sú ľahké a ľahko prenosné, ale ak sa snažíte usmerniť prevádzku napríklad na parkovisku pred miestom konania nejaké významné spoločenské akcie, sú mohutné kužele nevyhovujúce. Ich skvelou náhradou sú zahradzovacie stĺpiky, ktoré sú elegantné a na takéto akcie oveľa vhodnejšie.

Číst

Nanášania epoxidových stierok

Podlaha je základem všetkého! Ak totiž kontrola zistí, že úraz bol v dôsledku nepriaznivých podkladov, môže dôjsť k veľkej pokute alebo uzatvoreniu prevádzky pre havarijnú situáciu. Tento článok vás informuje o možnostiach opravy existujúcej podlahy bez toho, aby ste museli na dlhé týždne prerušiť prevádzku. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dosiahol.

Číst

AlumniEuropae magazín
Svet firemných budov