Centropa magazín

Bezpečnosť a značenie

Vetraním to nespravíte

Dnešná doba je charakteristická znečistením. Znečistená je voda, ovzdušie alebo pôda. Skrátka činnosť človeka je dvojsečná, na jednej strane uľahčí život, na druhej však uškodí a nenávratne poškodí životné prostredie. Čo by sme pre to mohli urobiť? Tak napríklad by sme mali dodržiavať rôzne legislatívne nariadenia a opatrenia. Nebojte sa, kázať vám o "zelených" rozhodne nebudem, iba som chcel uviesť problematiku čistého, respektíve znečisteného vzduchu na pracoviskách, kde sa pohybujú zamestnanci.

 

Zamestnanci trávia na svojom pracovisku takmer 8 hodín denne, 5 dní v týždni. To je pomerne dosť na to, aby tento čas trávili v nevyhovujúcom prostredí, kde sa budú sústavne otravovať nebezpečnými látkami, ktoré vznikajú spracovaním rôznych materiálov. Druhou stránkou veci je tiež to, že ak nie sú zamestnancami v čistom a čerstvom vzduchu, ich práca je málo efektívna a vy tak musíte vynaložiť viac finančných prostriedkov. Nebolo by lepšie tieto peniaze použiť na obstaraním novej vzduchotechniky alebo odsávanie? Určite bolo, v tomto článku vám povieme, ako na to.

Vzduchotechnika

Tam, kde nemôžeme otvoriť okno a jednoducho vyvetrať, tam sa používa vzduchotechnika.

Keď sa pozrieme nad hlavu v obchodnom centre, kinosály, priemyselné hale, čo vidím? Áno, môžem vidieť rôzne rúrky, zvody a mriežkovanie čiže vzduchotechniku. Aby mohla správne plniť svoj účel, teda dopravovať čerstvý vzduch z vonkajšieho prostredia a odvádzať znečistený z vnútorného priestoru objektu, musí byť v perfektnom stave.

Mnoho vzduchových systému je možné rozšíriť napríklad o klimatizácie, čističky vzduchu alebo odsávača pár. Zo vzduchotechniky sa stáva komplexný systém, ktorý je navrhnutý objektu na mieru a výrazne skvalitňuje pobyt zamestnancov v hale.

Druhy vetranie

  • Prirodzené - Nie je to nič iné, než otvorenie okna / dverí, šachtové vetranie.
  • Nútené - Prívod / odvod vzduchu ventilátorom.
  • Kombinované - Existujú dva typy, prvým je prirodzené privádzanie a nútene odvádzanie vzduchu alebo možno vytvoriť pretlak núteným privádzaním a následným ho prirodzeným odvádzaním vzduchu.

Dúfam, že som vás presvedčil o nutnosti čistiť vzduch v priemyselných i nepriemyselných priestoroch. Pretože fakt, že zamestnanci sú vystavení 8 hodín denne 5 dní v týždni nebezpečným látkam vo vzduchu, vznikajúcim rôznym opracovaním materiálov je neprípustný. Zaobstaraním kvalitné vzduchotechniky a odsávacích systémov môžete zmeniť ako kvalitu vzduchu, tak mikroklímu vo výrobe, vďaka obohacovanie čerstvého vzduchu vzdušnou vlhkosťou.

TIP na záver!

Vďaka pokroku technológií a výroby u renomovaného výrobcu Tigemma možno kvalitnú vzduchotechniku, ktorá bude privádzať čerstvý a odvádzať znečistený vzduch mať úplne kdekoľvek. Takže okrem veľkých priemyselných hál, obchodných centier, bytov môžete zaručiť tiež čistotu logistických centier vďaka odsávanie od Tigemma!

 

Add comment


Najnovšie články z tejto kategórie

Nákup požiarnych uzáverov - na čo si dať pozor?

Asi vám nemusíme hovoriť, v čom sa požiarne uzávery líši od obyčajných dverí, vstupov a vjazdov. Čo vám ale musíme povedať, že by ste ich nákup určite mali premyslieť. V najhorších prípadoch ide totiž v priemysle o životy a tie rozhodne nechcete riskovať kvôli chýbajúcim protipožiarnym uzáverom alebo kvôli ich zlému výberu. Máme pre vás niekoľko tipov na to, ako sa vyhnúť zbytočným problémom, ktoré by mohli neuváženým nákupom nastať.

Číst

Zahradzovacie stĺpiky s pásom miesto kužeľov

Ako usmerňovače dopravy nemusia slúžiť len nevzhľadné dopravné kužele. Svoju funkciu síce plní na jednotku, sú ľahké a ľahko prenosné, ale ak sa snažíte usmerniť prevádzku napríklad na parkovisku pred miestom konania nejaké významné spoločenské akcie, sú mohutné kužele nevyhovujúce. Ich skvelou náhradou sú zahradzovacie stĺpiky, ktoré sú elegantné a na takéto akcie oveľa vhodnejšie.

Číst

Nanášania epoxidových stierok

Podlaha je základem všetkého! Ak totiž kontrola zistí, že úraz bol v dôsledku nepriaznivých podkladov, môže dôjsť k veľkej pokute alebo uzatvoreniu prevádzky pre havarijnú situáciu. Tento článok vás informuje o možnostiach opravy existujúcej podlahy bez toho, aby ste museli na dlhé týždne prerušiť prevádzku. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dosiahol.

Číst

AlumniEuropae magazín
Svet firemných budov