Centropa magazín

Ďalšie prvky firemných budov

Chcete vírivku v práci?

Získať a udržať si kvalifikovaných a talentovaných zamestnancov je v čase, keď je nezamestnanosť minimálna, pomerne ťažkou úlohou. Tradičné benefity sa pomaly stávajú štandardom a napríklad také stravenky zamestnanci považujú pomaly za samozrejmosť. To isté platí aj mobilných telefónech.

Do popredia sa dostávajú tzv. Sick days - teda zdravotné voľno s náhradou mzdy, možnosť práce z domu (tzv. Home office) a čím ďalej viac zamestnancami oceňujú možnosť ďalšieho vzdelávania, príspevky na zlepšenie jazykových zručností a rôzne školenia. Nemenej zaujímavým sú tiež príspevky na šport či rovno vybavenie Multisport karty, ktoré oceňujú hlavne zamestnanci vykonávajúci sedavú prácu.

Niektoré firmy sa snažia vybudovať také pracovné prostredie, ktoré ich zamestnanci nebudú chcieť opúšťať. Typickými príkladmi sú Google, Facebook či Dropbox, v ich budovách tak môžete nájsť posilňovňu, vírivku vnútri budovy, saunu, park priamo v areáli, obrie šmýkačku medzi poschodiami, hracie miestnosti a mnohé ďalšie. V týchto budovách je bezpochyby radosť pracovať. Je skvelé, že aj v českom prostredí môžeme nájsť firmy, ktoré pracovné prostredie považujú za veľmi dôležitý faktor pre zamestnancov. Minulý rok sa do súťaže zasadačku roku prihlásilo viac ako 90 firiem. Najlepšie pracovné prostredie ponúka napríklad Kiwi alebo Avast.

Add comment


Najnovšie články z tejto kategórie

Reklamný stojan - klasická forma reklamy

Propagácia firmy je nevyhnutná vec. Ako inak by sa o vás ľudia dozvedeli? Nie každá firma je ale tak veľká, aby si mohla dovoliť billboardy v centre mesta alebo obrovské kampane na internete. Menšie firmy preto zostávajú u klasiky - u stojanov na prospekty.

Číst

Ako vybrať inštalatéra

Pred nedávnom som potreboval opraviť odtok zo sprchového kúta, najprv som sa do toho chcel pustiť sám, našťastie som v pravú chvíľu rezignoval a začal zháňať odbornú pomoc. Výber inštalatéra, ktorý je kvalitný a môže prísť okamžite je trochu zložitý proces, čo by som do tej doby nepovedal. Preto som sa rozhodol napísať tento článok, kde zhrniem, ako postupovať.

Vodoinštalačný materiál

Číst

Majú si zamestnanci kam sadnúť?

V dnešnej dobe je starostlivosť o zamestnancov rovnako dôležitá ako starostlivosť o zákazníka. Bez zamestnanca by totiž nebol ani zákazník!

dynamic

Preto by sa mali zamestnávatelia viac zamýšľať nad tým, ako sa asi ich zamestnanci cítia a kde by im mohli byť nápomocní. V prípade robotníckych profesií je na mieste dať zamestnancom možnosť si priamo z výrobnej haly po práci odskočiť do sauny, kde zregenerujú telo po fyzicky namáhavej práci.

U sedavého zamestnania ide o iný typ starostlivosti. Zamestnanci veľmi ocenia možnosť odskočiť si na čerstvý vzduch von, zrovnať si myšlienky, vyčistiť hlavu a treba sa príjemne naobedovať s výhľadom na priľahlý park. K tomuto účelu skvele poslúži moderné lavičky.

Číst

AlumniEuropae magazín
Svet firemných budov