Centropa magazín

Ďalšie prvky firemných budov

Lesklá zábradlia do firmy aj do domov

Vizitkou firmy sú jej zamestnanci, webové stránky i prostredie. Preto je treba dbať na to, aby mali reprezentatívny vzhľad nielen zamestnanci a manažment firmy, ale aj prostredie, kam môže zavítať návšteva.

schodiště

Najlepším riešením je preto mať všetko v úplnom poriadku. Potom sa nemusíte obávať toho, že v čase vašej neprítomnosti či choroby, sa vážená návšteva zhrozí upatlaného zábradlia, plných košov a svinčík vo vstupnej hale.

Ako na to?

Nastavte si vnútorné smernice tak, aby bol za každú oblasť zodpovedný zamestnanec, ktorý má zástupcu, pre prípad svojej neprítomnosti. Tak sa nestane, že zodpovedný človek ochorie a v najmenej vhodnú dobu sa to prejaví na kvalite vašich služieb alebo poriadku vo firme.

Pokiaľ si najímate upratovaciu firmu alebo máte vlastné upratovačky, stanovte pre istotu aj osobu zodpovednú za poriadok na pracovisku. Pokiaľ nebude upratané tak, ako má, zodpovedný pracovník zavolá firmu, ktorá sa zaoberá danou problematikou. O leštenie nerezu sa postará treba Fruněk.

Add comment


Najnovšie články z tejto kategórie

Reklamný stojan - klasická forma reklamy

Propagácia firmy je nevyhnutná vec. Ako inak by sa o vás ľudia dozvedeli? Nie každá firma je ale tak veľká, aby si mohla dovoliť billboardy v centre mesta alebo obrovské kampane na internete. Menšie firmy preto zostávajú u klasiky - u stojanov na prospekty.

Číst

Ako vybrať inštalatéra

Pred nedávnom som potreboval opraviť odtok zo sprchového kúta, najprv som sa do toho chcel pustiť sám, našťastie som v pravú chvíľu rezignoval a začal zháňať odbornú pomoc. Výber inštalatéra, ktorý je kvalitný a môže prísť okamžite je trochu zložitý proces, čo by som do tej doby nepovedal. Preto som sa rozhodol napísať tento článok, kde zhrniem, ako postupovať.

Vodoinštalačný materiál

Číst

Majú si zamestnanci kam sadnúť?

V dnešnej dobe je starostlivosť o zamestnancov rovnako dôležitá ako starostlivosť o zákazníka. Bez zamestnanca by totiž nebol ani zákazník!

dynamic

Preto by sa mali zamestnávatelia viac zamýšľať nad tým, ako sa asi ich zamestnanci cítia a kde by im mohli byť nápomocní. V prípade robotníckych profesií je na mieste dať zamestnancom možnosť si priamo z výrobnej haly po práci odskočiť do sauny, kde zregenerujú telo po fyzicky namáhavej práci.

U sedavého zamestnania ide o iný typ starostlivosti. Zamestnanci veľmi ocenia možnosť odskočiť si na čerstvý vzduch von, zrovnať si myšlienky, vyčistiť hlavu a treba sa príjemne naobedovať s výhľadom na priľahlý park. K tomuto účelu skvele poslúži moderné lavičky.

Číst

AlumniEuropae magazín
Svet firemných budov