Centropa magazín

Izolácie a konštrukcie budov

Presklená fasáda je in

Iste ste zaznamenali, že trendy v oblasti architektúry i bývania sa zameriavajú na minimalizmus a čistý, jednoduchý dizajn škandinávskeho typu.

Niet divu, v dnešnom všetkým zahltenia svete je potrebné dbať na jednoduchosť - či už ide o varení, bývania či kanceláriu. V architektúre sa tento trend objavuje v jednoduchosti, čo sa tvarov i materiálov týka.

Tento rok sú veľmi populárne komerčné budovy s presklenou fasádou. A prečo aj nie?

Aké sú výhody komerčných budov s presklenými fasádami?

 

  1. Fasády sa postarajú o skvelú presvetlenosť budovy.
    Vďaka prírodnému svetlu šetrí náklady na energie.
  2. Kvetinám sa bude dariť!
    A kde sa darí kvetom, darí sa aj ľuďom, pretože rastliny v kanceláriách majú pozitívny vplyv na našu psychiku a sú tiež skvelým zdrojom kyslíka, ktorý je vo veľkých open-office kanceláriách nedostatkovým tovarom.
  3.   Príjemný vzhľad a výhľad von.
  4. Jednoduchá údržba.
  5. Keby ste sa chceli prieť o to, že sklo nie je len tak jednoduché hladkať, tak sa s vami nehodláme prieť, ale keď porovnáte čistenie bežné fasády, ktorá sa ľahko znečistí vďaka dažďu a špinavému ovzdušia, tak sklo je dar z nebies - a upratovacia firma sa o neho rada postará :).

Iste by sme našli ešte minimálne 5 ďalších výhod presklených fasád, ale myslíme si, že aj týchto 5 stačí na to, aby ste si urobili názor.

Add comment


Najnovšie články z tejto kategórie

Priesvitna krytina na terasu jedine lexan

Pre čo sa vôbec polykarbonát používa? Jeho využitie a využitie polykarbonátových platien je predovšetkým využívané tam, kde je potreba bezpečného zasklenie, pričom je potrebné si zachovať tepelnoizolačné vlastnosti.

Číst

Prečo chcieť doma polykarbonát?

Domáce zelenina, krásne kvety, popoludňajšie chvíle odpočinku, to všetko môže znamenať skleník. Váhate však, či zvoliť sklo, plastové dosky či možno dokonca fóliu? Nenechajte sa zmiasť rečami okolia a prečítajte si, akými vlastnosti jednotlivé druhy vlastne disponujú a ktorý materiál je pre vás teda najlepší.

Číst

Vodoinštalačný materiál a riešenie vody vo firemných budovách

Aj vo veľkých firemných budovách, kde už je obyčajne zavedený profesionálny systém vykurovania a vodoinštalácie, sa raz za čas objaví nejaký problém, ktorý treba riešiť. Aký to môže byť? Napríklad praskne niekde rúrka, alebo je potrebné rozviesť potrubie trošku iným smerom.
Chýba vám k tomu materiál. Trebárs jedna tvarovka. A tak sa začínate obzerať po najbližšej predajni vodoinštalačného materiálu.

 

Číst

AlumniEuropae magazín
Svet firemných budov