Centropa magazín

Izolácie a konštrukcie budov

PUR panely na logistické centrá

Sklady a logistické centrá sa v posledných rokoch radí k najobľúbenejším stavbách v Českej republike. Stále častejšie sa do česká hrnú zahraničné veľké firmy a investori a investujú do rozvoja logistických centier. Takže ak niekde vidíte obrovskú stavbu z pur panelov, tak je to dosť možno jedna z ďalších hál svetových gigantov ako je napríklad firma Amazon.

U skladov a logistických centier je najdôležitejšie postaviť skladové priestory čo najlepšie v pomere cena / výkon. Nielen, že musí byť priestory čo najrýchlejšie a najlacnejšie postavené. Zároveň totiž musí spĺňať veľa požiadaviek a noriem. Preto nie je to vždy o tom postaviť haly čo najlacnejšie, ale tiež tak, aby vydržali čo možné najdlhšie a boli zároveň bezpečným miestom pre zamestnancov.

Okrem toho je dôležité, aby stavba bola aj estetická a svojím spôsobom firmu reprezentovala. A to platí dvojnásobne pre medzinárodné spoločnosti, ktoré si stavajú na prestíži a pozná je takmer celý svet. Predstavte si napríklad, že by spoločnosť s nahryznutým jablkom (Apple) skladovala svoje drahocenné výrobky v nejakom opustenom desiatky rokov starom skladu. Nemysliteľné, že áno? Preto sa čoraz častejšie stavajú sklady z takzvaných sendvičových PUR panelov, ktoré dokážu ušetriť veľa času a nákladov na výstavbu. Zároveň máte aj istotu, že sklad bude mať pútavý a elegantný vzhľad, ktorý bude firmu skvele reprezentovať.

Zloženie sendvičových PUR panelov

Pur panely sa skladajú z dvoch oceľových pásov, ktoré sú vyplnené polyuretánovou PUR peny. Oceľové plechy sú väčšinou pozinkované a odolné voči korózii. Ilustráciu prierezu izolačných PUR panelov môžete vidieť na obrázku nižšie.

 

 

Prečo sa sklady a logistické centrá stavia z PUR panelov?

 • rýchle postavenie v prípade rýchlej expanzie firmy

   

 • jednoduchá montáž

   

 • nízke náklady na postavenie

   

 • Variácie hrúbky pur panelov

   

 • vyššia odolnosť vďaka oceľovým plechom, ktoré obaľujú jadro panelov

   

 • moderný a atraktívny vzhľad

   

 • široká škála farebného prevedenia

 

 

Tags: pur panely izolácia budov

Add comment


Najnovšie články z tejto kategórie

Priesvitna krytina na terasu jedine lexan

Pre čo sa vôbec polykarbonát používa? Jeho využitie a využitie polykarbonátových platien je predovšetkým využívané tam, kde je potreba bezpečného zasklenie, pričom je potrebné si zachovať tepelnoizolačné vlastnosti.

Číst

Prečo chcieť doma polykarbonát?

Domáce zelenina, krásne kvety, popoludňajšie chvíle odpočinku, to všetko môže znamenať skleník. Váhate však, či zvoliť sklo, plastové dosky či možno dokonca fóliu? Nenechajte sa zmiasť rečami okolia a prečítajte si, akými vlastnosti jednotlivé druhy vlastne disponujú a ktorý materiál je pre vás teda najlepší.

Číst

Vodoinštalačný materiál a riešenie vody vo firemných budovách

Aj vo veľkých firemných budovách, kde už je obyčajne zavedený profesionálny systém vykurovania a vodoinštalácie, sa raz za čas objaví nejaký problém, ktorý treba riešiť. Aký to môže byť? Napríklad praskne niekde rúrka, alebo je potrebné rozviesť potrubie trošku iným smerom.
Chýba vám k tomu materiál. Trebárs jedna tvarovka. A tak sa začínate obzerať po najbližšej predajni vodoinštalačného materiálu.

 

Číst

AlumniEuropae magazín
Svet firemných budov