Centropa magazín

Management firiem

Marketing je dôležitý pre všetkých

Čo je to vlastne marketing? Dalo by sa veľmi zjednodušene povedať, že marketing = reklama alebo propagácia. Jedná sa o mocný nástroj, ako osloviť alebo ako predať zákazníkovi váš produkt. Pokiaľ ho viete, dáva vám do rúk veľkú moc, ktorá spočíva v tom, že ste schopní o sebe a svojom produkte povedať svetu a zvýšiť tak predaj. Ako sa vyvíja čokoľvek, rovnako tak sa vyvíja aj marketing ako taký. Poďme sa pozrieť na druhy reklamy, ktoré by ste mali uprednostní pred inými.

 

Na čo sa najmä zamerať?

 • Okolité prostredie firmy.
 • Účastníci trhu a miera vplyvu.
 • Vnútorné prostredie firmy.
 • Pochopenie potrieb zákazníka.

Je marketing nevyhnutnosťou?

Dnešná doba je charakterizovaná ako digitálny, virtuálne. Rovnako takto pristupujú ľudia k objednávanie a výbere tovaru. Sú skrátka na internet. Z tohto faktu vyplýva, že je neprípustná absencia:

 • firemného facebookového profilu,
 • firemného webu,
 • akejkoľvek reklamy,
 • rezané grafiky na automobile.

Marketing je súbor činností, ktorým sú hľadaní užívatelia tovaru, služieb alebo myšlienok prostredníctvom komunikačných médií.

Zároveň vám pomáhá:

 1. získať nových zákazníkov,
 2. budovať značku,
 3. zvýšiť predaj.
 4. Reklama

S pojmom marketingu sa úzko spája reklama. To už je niečo, čo pozná väčšina ľudí. Dokážu ju identifikovať v TV, rádiu, na internete a kdekoľvek inde. Ak je dobre urobená, tak nás upúta na prvý pohľad a v ideálnom prípade si pamätáme, čo bolo predmetom tejto reklamy v prípade, kedy na tento produkt narazíme na internete alebo v obchode.

Reklama existuje najčastejšie v týchto formách:

 • letáky, plagáty, katalógy, vizitky

Nové druhy reklám

Ak hľadáte niečo, čo nikto iný nemá a chcete sa odlíšiť od konkurencie a tým zaujať väčší počet ľudí, tak vám nezostáva nič iné ako sa zveriť do rúk profesionálov. Skrátka platí, že mať vlastné logo na budove, správny signmaking a navigácie sú základ úspechu!

Ďalšou formou je tzv. Digitálna tlač. Ide o spôsob tlače, ktorý umožňuje vytvoriť výtlačok priamo z počítača. Digitálna tlač je nástupcom ofsetovej tlače. K tlači sa používajú najčastejšie laserové tlačiarne so suchými tonery.

Pomocná ruka profesionálov

Ak chceme mať kvalitný reklamu a nastavený marketing, neváhajte a zverte sa do rúk profesionálov, ktorí majú skúsenosti, s ktorými vás obohatí. Osobne odporučím OK Design, s 20-ročnou skúsenosťou v odbore.

Podľa záujmu sú schopní navrhnúť reklamu, realizovať ju a dokonca umiestniť na stenu alebo na automobil.

 

 

 

Tags: marketing

Add comment


Najnovšie články z tejto kategórie

Ako mať dobrú reklamu

 

 

Aby ste získali pozornosť potenciálnych zákazníkov, tak musíte byť proste vidieť. A k tomu aby ste boli vidieť, tak musíte vykonávať kroky, ktoré vám so zviditeľnením výrazne pomôžu. Možností je v dnešnej dobe priehrštie. Napriek tomu veľa ľudí, firiem a podnikateľov si stále nevie rady. Tých možností a všemožných foriem propagáciou je totiž toľko, že sa v nich skrátka a jednoducho stratíte. Neviete ako a kde začať a nakoniec sa v tom stratíte tak, že vlastne skončíte na úplnom začiatku.

Číst

Ako zachrániť firmu

Kríza vo firme je nepríjemnou záležitosťou a jej prekonanie nie je práve jednoduchou záležitosťou. Kríza vo firmách často vedie k predaju firmy v horších prípadoch k likvidácii. Na to sa zamerať, ak chcete, aby vaša firma povstala z popola ako bájny Fénix?

Číst

Externý manažér, ktorý vie pracovať

Hovorí vám niečo pojem management? Ak nie, tak dovoľte, aby som ho predstavil. Ide o proces systematického plánovania, organizovanie a rozhodovanie, vedenie ľudí a kontroly za účelom dosiahnutia vytýčeného cieľa spoločnosti. Top manažéri sú ľudia, ktorí sú svojím spôsobom vizionári, plánovači a riešitelia problémov svojho tímu. Jeho cieľom je neustály pokrok vpred a sústredí sa na vytvorenie súdržnosti tímu, pretože v tom je úspech. Ak týmto manažérom nedisponujeme, môžeme si ho požičať. Tomuto druhu manažmentu sa hovorí interim.

 

Číst

AlumniEuropae magazín
Svet firemných budov