Centropa magazín

Management firiem

Ako mať dobrú reklamu

 

 

Aby ste získali pozornosť potenciálnych zákazníkov, tak musíte byť proste vidieť. A k tomu aby ste boli vidieť, tak musíte vykonávať kroky, ktoré vám so zviditeľnením výrazne pomôžu. Možností je v dnešnej dobe priehrštie. Napriek tomu veľa ľudí, firiem a podnikateľov si stále nevie rady. Tých možností a všemožných foriem propagáciou je totiž toľko, že sa v nich skrátka a jednoducho stratíte. Neviete ako a kde začať a nakoniec sa v tom stratíte tak, že vlastne skončíte na úplnom začiatku.

Stará dobrá offline reklama

Možno si niektorí z vás hovoria, že offline propagácia už nemá cenu a že je najlepšie všetku snahu smerovať do internetového svete. Opak je ale pravdou. Pre zviditeľnenie vášho businessu nestačí robiť len polku práce. Propagácia v offline svete môže byť totiž minimálne rovnako účinná. Propagácia vašej firmy nemožno úplne tak oddeliť, pretože všetky aktivity sú spolu navzájom previazané. A to je o dôvod navyše, prečo je najlepšie oba smery skombinovať. Dostavané výsledky tak môžu byť oveľa väčšie. Poďme si teda ukázať, čo môžete pre zviditeľnenie svojej značky urobiť v rámci offline sveta.

 

 • Využite tlačenej reklamy v denníku. Vďaka nej môžete totiž osloviť úplne každého čitateľa. Nie len, na ktoré je reklama zacielená, tak ako v prípade online reklamy.
   

   

 • Môžete použiť letáčiky, ktorá budete rozdávať na ulici, vylepíte je na konkrétne miesta alebo budú dostupné v obchodnom centre.
   

   

 • Usporiadajte alebo sa pustite do niečoho netradičného. Využite momentu prekvapenia a snažte sa ľudí okolo šokovať. Zaujmite je skrátka niečím čo ešte nikto neurobil. Pritiahnete tak pozornosť nevšedným nápadom a v tej záplave reklám vyniknete.
   

   

 • Najväčší reklamou ste však vy sami a pracovníci firmy. Osobný kontakt bol a vždy bude najúčinnejšou formou propagácie. Preto vystupujte verejne, stretávajte sa s ľuďmi, diskutujte atď.

 

Kto nie je na internete akoby nebol

Najväčšou výhodou online marketingu je rýchlosť, efektivita a merateľnosť. Dosť často býva tiež lacnejším variantom. Pomocou online marketingu môžete presne zacieliť na svoju cieľovú skupinu a vďaka tomu tak zvýšiť šancu na úspech a znížiť náklady na reklamu zároveň. Naviac nie ste vďaka internetu obmedzení ani lokalitou. Takže môžete pokojne obchodovať aj so zákazníkmi z opačnej strany sveta. Takže teraz sa poďme zase pozrieť, aké formy propagácie môžete využiť v online svete.



 • Web

Základným stavebným kameňom sú webové stránky. Hovorí sa, kto nemá v dnešnej dobe webové stránky, akoby neexistoval. Pretože je ale webových stránok a ponúk v každom odvetví toľko, tak musíte medzi ostatnými vyniknúť a ukázať im prečo nakúpiť alebo využiť služby práve u vás. Dnes už teda nestačí mať iba nejaký web, ale kvalitný web!

 

 • SEO = optimalizacia pro vyhledávače)

Mať však kvalitné a pekné webové stránky dnes už nestačí. Musíte mať správne nastavené SEO. To znamená, že vaše stránky ladíte a pracujete s nimi tak, aby boli konkurencie schopnejší. Vďaka správnej práci na SEO docielite ďaleko väčšieho úspechu vo vyhľadávačoch, ktoré váš web budú mať jednoducho radi.

 

 • PPC = plať za klik

Aby bol vás web úspešný, tak je potrebné ho prepojiť s ďalším kanálom. A tým sú PPC reklama. Tá je jedným z najsilnejších nástrojov online marketingu. A to prevažne preto, že platíte až za každého človeka, ktorý klikne na vašu reklamu a dostane sa tak na váš web. Nejčajstěji sa môžeme stretnúť s PPC reklamou vo vyhľadávačoch úplne hore a alebo na Facebooku a Instagramu.

 

V dnešnom článku sme si rozobrali základné možnosti marketingu. V skutočnosti je tých možností a foriem ďaleko viac. Najdôležitejšie je však pozerať sa na to globálne a všetky pre vás najvýhodnejšia kanály prepojiť dohromady. Keď budete predávať online kurz varenia, tak budete pravdepodobne využívať hlavne online marketingu. Naopak, v prípade kaderníctvo je asi ďaleko efektívnejšie sa venovať tomu, aby ste boli vidieť offline.

Veľkú úlohu pri analýze a vytvorenie vhodnej stratégie pre marketingové aktivity hrá vaša cieľová skupina. Je dôležité si presne definovať svojho zákazníka, ktorý od vás najčastejšie nakupuje. Vďaka tomu tak dokážete ďaleko lepšie nastaviť a naplánovať všetky procesy, formu a spôsob komunikácie a celú marketingovú stratégiu.

 

Ak si s tým neviete rady a chcete pomôcť s vytvorením webu so všetkým alebo celé marketingové stratégie vrátane grafických návrhov, tak sa obráťte na profesionálov z online marketingové agentúry Weboo.

 

Add comment


Najnovšie články z tejto kategórie

Ako mať dobrú reklamu

 

 

Aby ste získali pozornosť potenciálnych zákazníkov, tak musíte byť proste vidieť. A k tomu aby ste boli vidieť, tak musíte vykonávať kroky, ktoré vám so zviditeľnením výrazne pomôžu. Možností je v dnešnej dobe priehrštie. Napriek tomu veľa ľudí, firiem a podnikateľov si stále nevie rady. Tých možností a všemožných foriem propagáciou je totiž toľko, že sa v nich skrátka a jednoducho stratíte. Neviete ako a kde začať a nakoniec sa v tom stratíte tak, že vlastne skončíte na úplnom začiatku.

Číst

Ako zachrániť firmu

Kríza vo firme je nepríjemnou záležitosťou a jej prekonanie nie je práve jednoduchou záležitosťou. Kríza vo firmách často vedie k predaju firmy v horších prípadoch k likvidácii. Na to sa zamerať, ak chcete, aby vaša firma povstala z popola ako bájny Fénix?

Číst

Externý manažér, ktorý vie pracovať

Hovorí vám niečo pojem management? Ak nie, tak dovoľte, aby som ho predstavil. Ide o proces systematického plánovania, organizovanie a rozhodovanie, vedenie ľudí a kontroly za účelom dosiahnutia vytýčeného cieľa spoločnosti. Top manažéri sú ľudia, ktorí sú svojím spôsobom vizionári, plánovači a riešitelia problémov svojho tímu. Jeho cieľom je neustály pokrok vpred a sústredí sa na vytvorenie súdržnosti tímu, pretože v tom je úspech. Ak týmto manažérom nedisponujeme, môžeme si ho požičať. Tomuto druhu manažmentu sa hovorí interim.

 

Číst

AlumniEuropae magazín
Svet firemných budov