Od koho si vziať pôžičku?

Nedávno sa v mojom okolí začalo veľa preberať tému podnikateľských úverov, prínosných, ale potencionálne nebezpečných nástrojov finančnej politiky. A preto som sa rozhodol, že sa to v tomto článku budem trošku venovať. Nie každá firma si môže dovoliť posunúť sa ďalej, cez hranicu, ktorú určujú peniaze vo forme aktív, bez toho aby si tieto finančné prostriedky zabezpečila inak, než svoju vlastnú prácou.

V poslednej dobe je v európskych krajinách veľa obľúbená forma spätného odkúpenia lízingu, kedy firma svoje aktíva (počítače, výrobné stroje) predá a obratom si ich prenajme. Môže teda naďalej pokračovať vo výkone svojej práce, rovnako ako pred tým, ale je obohatená o nemalé finančné prostriedky, ktoré môže investovať ďalej. Základné pravidlo všetkých financií, nielen financií podniku, je, že koruna dnes má väčšiu hodnotu, než koruna zajtra. Takto sa deje nielen kvôli inflácii a menovému kurzu všeobecne, ale také kvôli možnosti investície. Preto je potrebné stanoviť, za akých podmienok, kto komu požičiava peniaze a pomocou alternatívnych nákladov a jednoduchého vzorca si zistiť, aký veľký by úrok mal byť. Je pre Vás vhodné brať si podnikateľský úver? Na túto otázku nie je ľahké odpovedať, ale je pravda, že je viac vhodný pre tých, čo ho nepotrebujú.

Výhody podnikateľského úveru

 • Takmer okamžite dostupné voľné finančné prostriedky; deje sa tak väčšinu do dvoch týždňov
 • Možnosť nastavenia dlhé splatnosti, napríklad 20 rokov atď.
 • Úroková sadzba podnikateľského úveru sa nemusí pohybovať v prevratných čiastkach, ak je investor férový, išla by aj okolo 3% p
 • Obrovská ponuka zo strán nebankových inštitúcií

Nevýhody podnikateľského úveru

 • Žiadateľom o úver musí byť právnická osoba alebo samostatne zárobkovo činná osoba
 • Nakoniec tie peniaze musíte vrátiť (a pridať ešte niečo naviac) :(
 • Banka Vám nemusí podnikateľský úver povoliť kvôli slabšiemu príjmu alebo povesti
 • Bez dostatočnej pozornosti sa môžete stať obeťou úžerníka

Pri rokovaní podnikateľského úveru sa jednoducho vopred ujistě, že ho naozaj potrebujete a potom sa zverte do rúk blízkej osoby, či dobré účtovník, ktorá Vám bude môcť s výberom úveru pomoci do miery, v ktorej budete vo finále všetci spokojní. Do dlhovej pasce sa ľahko dostal už kde kto.

Add comment


 • Nákup požiarnych uzáverov - na čo si dať pozor?

  Asi vám nemusíme hovoriť, v čom sa požiarne uzávery líši od obyčajných dverí, vstupov a vjazdov. Čo vám ale musíme povedať, že by ste ich nákup určite mali premyslieť. V najhorších prípadoch ide totiž v priemysle o životy a tie rozhodne nechcete riskovať kvôli chýbajúcim protipožiarnym uzáverom alebo kvôli ich zlému výberu. Máme pre vás niekoľko tipov na to, ako sa vyhnúť zbytočným problémom, ktoré by mohli neuváženým nákupom nastať.

  Čítať ďalej...

 • Reklamný stojan - klasická forma reklamy

  Propagácia firmy je nevyhnutná vec. Ako inak by sa o vás ľudia dozvedeli? Nie každá firma je ale tak veľká, aby si mohla dovoliť billboardy v centre mesta alebo obrovské kampane na internete. Menšie firmy preto zostávajú u klasiky - u stojanov na prospekty.

  Čítať ďalej...

 • Priesvitna krytina na terasu jedine lexan

  Prečo sa vôbec polykarbonát používa? Jeho využitie a využitie polykarbonátových platien je predovšetkým využívané tam, kde je potreba bezpečného zasklenie, pričom je potrebné si zachovať tepelnoizolačné vlastnosti.

  Čítať ďalej...

 • Zahradzovacie stĺpiky s pásom miesto kužeľov

  Ako usmerňovače dopravy nemusia slúžiť len nevzhľadné dopravné kužele. Svoju funkciu síce plní na jednotku, sú ľahké a ľahko prenosné, ale ak sa snažíte usmerniť prevádzku napríklad na parkovisku pred miestom konania nejaké významné spoločenské akcie, sú mohutné kužele nevyhovujúce. Ich skvelou náhradou sú zahradzovacie stĺpiky, ktoré sú elegantné a na takéto akcie oveľa vhodnejšie.

  Čítať ďalej...

 • Rýchlobežné brány - ideálna voľba pre priemysel

  Rýchlobežné brány nie sú medzi ľuďmi tak úplne známa záležitosť. Obyčajne sa k nim totiž bežne nedostanú, ani sa o nich veľa nehovorí. Pritom sú jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť produktivitu a efektivitu v priemyselnej výrobe. V tomto článku vám brány jednoducho predstavíme a povieme vám, kto je na slovenskom trhu vyrába.

  Čítať ďalej...

 • Ako vybrať inštalatéra

  Pred nedávnom som potreboval opraviť odtok zo sprchového kúta, najprv som sa do toho chcel pustiť sám, našťastie som v pravú chvíľu rezignoval a začal zháňať odbornú pomoc. Výber inštalatéra, ktorý je kvalitný a môže prísť okamžite je trochu zložitý proces, čo by som do tej doby nepovedal. Preto som sa rozhodol napísať tento článok, kde zhrniem, ako postupovať.

  Čítať ďalej...

 • Prečo chcieť doma polykarbonát?

  Domáce zelenina, krásne kvety, popoludňajšie chvíle odpočinku, to všetko môže znamenať skleník. Váhate však, či zvoliť sklo, plastové dosky či možno dokonca fóliu? Nenechajte sa zmiasť rečami okolia a prečítajte si, akými vlastnosti jednotlivé druhy vlastne disponujú a ktorý materiál je pre vás teda najlepší.

  Čítať ďalej...

 • Prečo chcieť tesniace límce

  Viete, čo je to skladovanie? Ide o uložení tovaru alebo materiálu za účelom dosiahnutia nejakého zisku. Samotný sklad je fyzické úložisko, ktorý zloží na prijímanie a distribúciu uloženého tovaru spotrebiteľom. So skladom úzko súvisí pojem skladový manažment, ktorý má za úlohu riadiť jednotlivé procesy, ktoré sa v sklade dejú a udržiavať vysoký kvalitatívny štandard. V tomto článku sa pozrieme na históriu skladovanie, s ktorou porovnáme moderné problémy skladovanie vrátane úspory energií.

  Čítať ďalej...

Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.