Vybavte radarom cesty okolo firemných budov

Logistické centrá sú takou križovatkou všemožných dopravných prostriedkov, ktorá vznikla ako odpoveď na príliv zahraničných investorov do Slovenskej republiky, kedy sa u nás nenachádzala dostatočná skladová ani distribučnú sieť, aby sme novovzniknutej dopytu bezpečne pokryli. Nanešťastie sa ich infraštruktúra môže stať centrom dosť škaredých nehôd.

Hoci logistické centrá svojim úžitkom ďaleko presahujú všetky možné nedostatky, je potrebné si uvedomiť, že svojím terajším a stále rastúcim rozsahom už aj samotným logistickým centrám vzniká infraštruktúra, v ktorej strede by sa pomaly moha objavovať ešte viac špecializovanejšie logistické centrá. A u miest, kde sa stretáva železničnej, námornej a najčastejšie cestná doprava je potrebné brať patričný zreteľ na bezpečnosť.

Bezpečie ciest

Logistické centrá sú srdcom a stredom našej rastúcej ekonomiky a ich neustále rastúce cestná infraštruktúra sa môže niektorým javiť ako plnohodnotná cesty, na ktoré si nie je treba dávať pozor na chodcov alebo vychádzajúci vozidla, či vlak, ktorý onú cestu krížia. Opak je pravdou a práve v týchto miestach, kde je koncentrácia pohybu všetkého možného najvyššia, je potrebné brať dostatočný ohľad na zdravie všetkých, ktorí sa v areáli nachádza.

Obmedzenie rýchlosti

Najjednoduchším a zároveň najefektívnejším spôsobom, ako predchádzať nehodám, ktoré potenciálne môžu na cestách logistických centier vzniknúť, je obmedzenie rýchlosti idúcich vozidiel. Používať retardéry mimo samotný vjazd do areálu je ale nežiaduce, pretože by mohli razantne znížiť efektivitu prevádzky a trebárs aj upchať cesty. Ďaleko vhodnejším sú radary a ukazovatele rýchlosti, ktoré vodiča varujú pred vysokou rýchlosťou a upozorňujú ho, aby svoje kilometre za hodinu znížil na odporúčaný počet. V kombinácii s maketou kamery je radar meranie rýchlosti úžasným psychologickým vplyvom na rýchlosť a správanie vodičov. Dodaním a montážou rýchlostných ukazovateľov sa u nás zaoberá spoločnosť Bartek rozhlas s. R. O., Ktorá sa môže pýšiť radom certifikátov a predovšetkým tým, že sa montážou (nielen) bezpečnostných prvkov venuje na úrovni obcí a miest, nielen teda logistických centier.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.