Asi vám nemusíme hovoriť, v čom sa požiarne uzávery líši od obyčajných dverí, vstupov a vjazdov. Čo vám ale musíme povedať, že by ste ich nákup určite mali premyslieť. V najhorších prípadoch ide totiž v priemysle o životy a tie rozhodne nechcete riskovať kvôli chýbajúcim protipožiarnym uzáverom alebo kvôli ich zlému výberu. Máme pre vás niekoľko tipov na to, ako sa vyhnúť zbytočným problémom, ktoré by mohli neuváženým nákupom nastať.

Čítať ďalej: Nákup požiarnych uzáverov - na čo si dať pozor?

Ako usmerňovače dopravy nemusia slúžiť len nevzhľadné dopravné kužele. Svoju funkciu síce plní na jednotku, sú ľahké a ľahko prenosné, ale ak sa snažíte usmerniť prevádzku napríklad na parkovisku pred miestom konania nejaké významné spoločenské akcie, sú mohutné kužele nevyhovujúce. Ich skvelou náhradou sú zahradzovacie stĺpiky, ktoré sú elegantné a na takéto akcie oveľa vhodnejšie.

Čítať ďalej: Zahradzovacie stĺpiky s pásom miesto kužeľov

V prípade požiaru vo veľkých výrobných firmách, je najdôležitejšie zaistiť bezpečnú evakuáciu osôb v budove. V každej takejto firme musí byť maximálne zaistená bezpečnosť a to formou únikových ciest. Každý projektant tak pred stavbou musí posúdiť veľkosť priestorov, druh činnosti, ktorá sa v mieste vykonáva. A podľa toho vhodne určiť počet, umiestnenie, rozmery a a ďalšie detaily potrebné k maximalizácii bezpečia všetkých osôb a majetku. Ako ale dosiahnuť čo možno najväčšiu bezpečnosť?

Čítať ďalej: Svetlíky pomáhajú proti požiarom

Dnešná doba je charakteristická znečistením. Znečistená je voda, ovzdušie alebo pôda. Skrátka činnosť človeka je dvojsečná, na jednej strane uľahčí život, na druhej však uškodí a nenávratne poškodí životné prostredie. Čo by sme pre to mohli urobiť? Tak napríklad by sme mali dodržiavať rôzne legislatívne nariadenia a opatrenia. Nebojte sa, kázať vám o "zelených" rozhodne nebudem, iba som chcel uviesť problematiku čistého, respektíve znečisteného vzduchu na pracoviskách, kde sa pohybujú zamestnanci.

Čítať ďalej: Vetraním to nespravíte

Logistické centrá sú takou križovatkou všemožných dopravných prostriedkov, ktorá vznikla ako odpoveď na príliv zahraničných investorov do Slovenskej republiky, kedy sa u nás nenachádzala dostatočná skladová ani distribučnú sieť, aby sme novovzniknutej dopytu bezpečne pokryli. Nanešťastie sa ich infraštruktúra môže stať centrom dosť škaredých nehôd.

Čítať ďalej: Vybavte radarom cesty okolo firemných budov

Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.