Marketing je dôležitý pre všetkých

Čo je to vlastne marketing? Dalo by sa veľmi zjednodušene povedať, že marketing = reklama alebo propagácia. Jedná sa o mocný nástroj, ako osloviť alebo ako predať zákazníkovi váš produkt. Pokiaľ ho viete, dáva vám do rúk veľkú moc, ktorá spočíva v tom, že ste schopní o sebe a svojom produkte povedať svetu a zvýšiť tak predaj. Ako sa vyvíja čokoľvek, rovnako tak sa vyvíja aj marketing ako taký. Poďme sa pozrieť na druhy reklamy, ktoré by ste mali uprednostní pred inými.

Na čo sa najmä zamerať?

 • Okolité prostredie firmy.
 • Účastníci trhu a miera vplyvu.
 • Vnútorné prostredie firmy.
 • Pochopenie potrieb zákazníka.

Je marketing nevyhnutnosťou?

Dnešná doba je charakterizovaná ako digitálny, virtuálne. Rovnako takto pristupujú ľudia k objednávanie a výbere tovaru. Sú skrátka na internet. Z tohto faktu vyplýva, že je neprípustná absencia:

 • firemného facebookového profilu,
 • firemného webu,
 • akejkoľvek reklamy,
 • rezané grafiky na automobile.

Marketing je súbor činností, ktorým sú hľadaní užívatelia tovaru, služieb alebo myšlienok prostredníctvom komunikačných médií.

Zároveň vám pomáhá:

 1. získať nových zákazníkov,
 2. budovať značku,
 3. zvýšiť predaj.
 4. Reklama

S pojmom marketingu sa úzko spája reklama. To už je niečo, čo pozná väčšina ľudí. Dokážu ju identifikovať v TV, rádiu, na internete a kdekoľvek inde. Ak je dobre urobená, tak nás upúta na prvý pohľad a v ideálnom prípade si pamätáme, čo bolo predmetom tejto reklamy v prípade, kedy na tento produkt narazíme na internete alebo v obchode.

Reklama existuje najčastejšie v týchto formách:

 • letáky, plagáty, katalógy, vizitky

Nové druhy reklám

Ak hľadáte niečo, čo nikto iný nemá a chcete sa odlíšiť od konkurencie a tým zaujať väčší počet ľudí, tak vám nezostáva nič iné ako sa zveriť do rúk profesionálov. Skrátka platí, že mať vlastné logo na budove, správny signmaking a navigácie sú základ úspechu!

Ďalšou formou je tzv. Digitálna tlač. Ide o spôsob tlače, ktorý umožňuje vytvoriť výtlačok priamo z počítača. Digitálna tlač je nástupcom ofsetovej tlače. K tlači sa používajú najčastejšie laserové tlačiarne so suchými tonery.

Pomocná ruka profesionálov

Ak chceme mať kvalitný reklamu a nastavený marketing, neváhajte a zverte sa do rúk profesionálov, ktorí majú skúsenosti, s ktorými vás obohatí. Osobne odporučím OK Design, s 20-ročnou skúsenosťou v odbore.

Podľa záujmu sú schopní navrhnúť reklamu, realizovať ju a dokonca umiestniť na stenu alebo na automobil.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.