Príchod novej průymslové revolúcie

Nový vek sa so zánikom koronvairu blíži a s ním aj veľká ekonomická kríza. Rovnako ako tomu bolo aj v prípade minulých veľkých kríz, niečo sa musí zmeniť a tieto zmeny prichádza vo veľkom.

Techman Robot

Môj odhad je taký, že v nasledujúcich rokoch sa drasticky zmení spôsob využívania pracovnej sily. Väčšina ľudí bude pracovať z domova a to v menšom časovom rozpätí.

Vďaka priemyselným robotom a všeobecnú automatizáciou sa všetko uľahčuje. Ľudia môžu síce dočasne prichádzať o prácu, ale v sektore služieb stále zostane medzera, ktorú automatizácia len tak nezaplní. Dvadsaťhodinovej týždeň nie je nereálny, ekonomika to bude pri tak vysokej nezamestnanosti vyžadovať. Ďalšou možnosťou aj je základný mesačný príjem, ktorý dostane každý, aj keď nebude pracovať.

Priemyselné roboty uľahčí prácu v náročných podmienkach, ktoré nie sú zlučiteľné s ľudským zdravím a alebo pracujú s ťažkým závažím. Ďalej sa tiež hodí pre repetetivní činnosti, ktoré priznajme si to, nechce robiť nikto, tak to Hoďte na roboty.

Automatizácia sa ale môže do budúcna viac a viac dotýkať aj samotných čiastkových pracovných činností. Nemôžete ešte vedieť, ako sa zrovna vaša práca za pár zjednoduší, ale rozhodne sa na to môžete tešiť.

Ľudia mali obavy zo všetkých priemyselných revolúciou, ktoré v priebehu rokov prichádzali, ale tieto revolúcia vždy vyústili v oveľa lepšie prostredie pre celú spoločnosť. Preto sa nebojím, že by nás automatizácie obmedzila v akomkoľvek rozvoji, je to len ďalší prirodzený krok pre civilizácie, kde počet obyvateľov neodvratne rakeotvým tempom stúpa.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.