Vetraním to nespravíte

Dnešná doba je charakteristická znečistením. Znečistená je voda, ovzdušie alebo pôda. Skrátka činnosť človeka je dvojsečná, na jednej strane uľahčí život, na druhej však uškodí a nenávratne poškodí životné prostredie. Čo by sme pre to mohli urobiť? Tak napríklad by sme mali dodržiavať rôzne legislatívne nariadenia a opatrenia. Nebojte sa, kázať vám o "zelených" rozhodne nebudem, iba som chcel uviesť problematiku čistého, respektíve znečisteného vzduchu na pracoviskách, kde sa pohybujú zamestnanci.

Zamestnanci trávia na svojom pracovisku takmer 8 hodín denne, 5 dní v týždni. To je pomerne dosť na to, aby tento čas trávili v nevyhovujúcom prostredí, kde sa budú sústavne otravovať nebezpečnými látkami, ktoré vznikajú spracovaním rôznych materiálov. Druhou stránkou veci je tiež to, že ak nie sú zamestnancami v čistom a čerstvom vzduchu, ich práca je málo efektívna a vy tak musíte vynaložiť viac finančných prostriedkov. Nebolo by lepšie tieto peniaze použiť na obstaraním novej vzduchotechniky alebo odsávanie? Určite bolo, v tomto článku vám povieme, ako na to.

Vzduchotechnika

Tam, kde nemôžeme otvoriť okno a jednoducho vyvetrať, tam sa používa vzduchotechnika.

Keď sa pozrieme nad hlavu v obchodnom centre, kinosály, priemyselné hale, čo vidím? Áno, môžem vidieť rôzne rúrky, zvody a mriežkovanie čiže vzduchotechniku. Aby mohla správne plniť svoj účel, teda dopravovať čerstvý vzduch z vonkajšieho prostredia a odvádzať znečistený z vnútorného priestoru objektu, musí byť v perfektnom stave.

Mnoho vzduchových systému je možné rozšíriť napríklad o klimatizácie, čističky vzduchu alebo odsávača pár. Zo vzduchotechniky sa stáva komplexný systém, ktorý je navrhnutý objektu na mieru a výrazne skvalitňuje pobyt zamestnancov v hale.

Druhy vetranie

  • Prirodzené - Nie je to nič iné, než otvorenie okna / dverí, šachtové vetranie.
  • Nútené - Prívod / odvod vzduchu ventilátorom.
  • Kombinované - Existujú dva typy, prvým je prirodzené privádzanie a nútene odvádzanie vzduchu alebo možno vytvoriť pretlak núteným privádzaním a následným ho prirodzeným odvádzaním vzduchu.

Dúfam, že som vás presvedčil o nutnosti čistiť vzduch v priemyselných i nepriemyselných priestoroch. Pretože fakt, že zamestnanci sú vystavení 8 hodín denne 5 dní v týždni nebezpečným látkam vo vzduchu, vznikajúcim rôznym opracovaním materiálov je neprípustný. Zaobstaraním kvalitné vzduchotechniky a odsávacích systémov môžete zmeniť ako kvalitu vzduchu, tak mikroklímu vo výrobe, vďaka obohacovanie čerstvého vzduchu vzdušnou vlhkosťou.

TIP na záver

Vďaka pokroku technológií a výroby u renomovaného výrobcu Tigemma možno kvalitnú vzduchotechniku, ktorá bude privádzať čerstvý a odvádzať znečistený vzduch mať úplne kdekoľvek. Takže okrem veľkých priemyselných hál, obchodných centier, bytov môžete zaručiť tiež čistotu logistických centier vďaka odsávanie od Tigemma!

 

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.