Podlahové značenie v sklade

V logistických centrách je vysoká koncentrácia vozidiel a chodcov. Veľmi často v nich dochádza k poškodeniu majetku a nehodám. Preto aby ste im predišli, musíte mať v logistických centrách zabezpečenej značenie, ktoré vám riziko výskytu nehôd zníži na minimum.

Čo si predstaviť pod logistickým centrom / sklade?

Logistické centrum je akýsi centrálny bod, v ktorom dochádza k spracovaniu tokov tovaru medzi dodávateľom a odberateľom. Slúži na triedenie, kompletizáciu a uskladnenie tovaru. Hlavným prínosom výstavby logistického centra je radikálne zníženie počtu ciest medzi dodávateľmi a odberateľmi. To znamená, že vďaka logistickým centrám nie je potreba mať ani toľko vozidla a doprava tovaru sa stáva oveľa efektívnejšie.

V praxi sa jedná o obrovské komplexy, ktoré predstavujú niečo ako obrie sklad o niekoľkých tisícoch metroch štvorcových. V takýchto priestoroch sa pohybujú stovky pracujúcich a dopravných prostriedkov akými sú napríklad nákladné vozidlá alebo vysoko zdvíhacie vozíky (VZV).

Vysoký výskyt vozidiel a chodcov je v takých komplexoch na dennom poriadku. Ich infraštruktúra je zložitá a vďaka veľkej koncentrácii ľudí a vozidiel, môže často dochádzať k nehodám, ktoré pre účastníkov nehody môžu byť aj osudné. Bezpečnosť je v takýchto areáloch vždy na prvom mieste.

Správne značenie zníži počet nehôd a nastolí poriadok

Aby ste takýmto nežiadaným kolíziám zabránili je viac ako nutné mať v prvom rade perfektne zaistené značenie v logistickom sklade. Predovšetkým máme na mysli podlahové značenie, ktoré nás vizuálne informuje, kam a aká je hranica, po ktorú môžeme uložiť konkrétny náklad. Ďalším typickým prvkom je vyznačenie miesta určeného pre prechádzanie chodcov nám známemu ako prechod pre chodcov čiže hovorovo povedané "zebra".

Podlahové značenie v logistických centrách vám celkom iste stačiť nebude. Všetko totiž nejde vysvetliť iba touto formou neverbálnej komunikácie. Ale je nutné ho doplniť aj vhodným obrazovým priestorovým značením. To sa často vyskytuje v úrovni očí a vďaka nemu sa dozvieme ešte ďaleko viac.

Takýmto značením sú dopravné značky, s ktorými sa môžeme stretnúť aj na cestách v bežnom živote. A navigujú tak účastníkmi komunikácie, napríklad kam majú ísť alebo naopak kam majú vjazd zakázán.Dále musíte mať označené stĺpy, rampy, dvere, rohy, zábrany vjazdu, parkovisko, navádzacie čiary pod.

Kto vám môže so značením pomoct?

Jednotkou v oblasti značenia logistických centier, ale aj iného dopravného a bezpečnostného značenia po celej Českej republike je spoločnosť J.A. CLEAN spol. s.r.o. Ich dlhoročné skúsenosti sa odráža v ich kvalitne odvedenej práci pre významné spoločnosti ako Škoda Auto, DHL, Continental Automotive, Volkswagen Slovakia a mnoho ďalších.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.