Ako vybrať inštalatéra

Pred nedávnom som potreboval opraviť odtok zo sprchového kúta, najprv som sa do toho chcel pustiť sám, našťastie som v pravú chvíľu rezignoval a začal zháňať odbornú pomoc. Výber inštalatéra, ktorý je kvalitný a môže prísť okamžite je trochu zložitý proces, čo by som do tej doby nepovedal. Preto som sa rozhodol napísať tento článok, kde zhrniem, ako postupovať.

Ono nemusí ísť len o akútne opravy na vodovodnom alebo odpadovým systému. V prípadoch, kedy ste sa rozhodli stavať alebo rekonštruovať, mali by ste občas pustiť k dielu aj odborníka, ktorý včas podchytí nedostatky. Skrátka nemožno stavať bez odbornej pomoci a niektoré činnosti ako je napríklad vodo-topo zverte skúseným profesionálom.

Kutilstvo NIKDY!
Ak nemáte skúsenosti, neviete, kde nakúpiť vodoinštalačné materiál alebo nedisponujete potrebným náradím, tak sa radšej vôbec nepokúšajte nejaký rozvod robiť. Radšej venujte dostatok času výberu inštalatéra, s ktorým budete spokojní a postará sa o všetko.

Výber kvalitného inštalatéra
Pri pohľade na internet zistíte, že inštalatérov je pomerne veľa, kto by to čakal, keď sa stále hovorí o nedostatku remeselníkov. Ovšem ďaleko ťažšie je nájsť remeselníka, ktorý odvedie svoju prácu kvalitne a svojmu remeslu rozumejú! Pre mnoho ľudí je rozhodujúcim parametrom cena práce, áno, tento fakt chápem, avšak je potreba ponuku zvážiť a občas si priplatiť. Podozrivo lacní remeselníci totiž nedisponujú takými skúsenosťami, prácu majú tendenciu odbiť a nepoužívajú kvalitné materiály. Vám potom ostanú len oči pre plač a náklady sa neúmerne zvyšujú, ak musíte pozvať ďalšieho remeselníka, aby opravil to, čo prvý napáchal.

  • Nebrať podozrivo nízku cenu!
  • Preveriť si referencie!
  • Najať si firmu s väčším počtom odborníkov!
  • Požiadať kvalifikáciu!

Natrafíte Ak na kvalitného inštalatéra, môžete sa tešiť na prácu podloženú dostatkom skúseností a patričnú kvalifikáciou. Najčastejšie sa môžete stretnúť s firmami, ktoré pod sebou majú niekoľko odborníkov, ktorí rozumejú svojim odborom. Vo výsledku to vyzerá tak, že s inštalatérom dôjde i plynár a kúrenár, čo sa na každej stavbe hodí!

Podobné je to aj s nákupom a montážou klimatizácie. Treba sa riadne poradiť s odborníkom pred tým, než začneme vyberať a montovať vlastnými silami. Možno vám to ušetrí veľa času a peňazí.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.