Marketing a LED svetelná reklama

Poznáte LED diódu? Niektorí áno, niektorí nie. Poďme si pre poriadok zopakovať, čo to vlastne tá ľudovo "ledka" je. Názov LED pochádza z anglickej skratky (Light Emitting Diode). Do českého jazyka preložené ako svetlo vyžarujúce dióda. Jedná sa o polovodičová elektronická súčiastka, ktorá je schopná vyžarovať svetlo alebo žiarenie. Medzi jej veľké výhody patrí takmer bezúdržbová prevádzka a veľmi nízka spotreba elektrickej energie. Taká LED má mnoho využití, ale napadlo by vás, že aj v marketingu? Že nie? Tak pozorne čítajte!

Konštrukcia a vývoj LED

Jadrom toho, prečo je schopná dióda vyžarovať svetlo alebo žiarenie je polovodičový čip, ktorý je napájaný zdrojom napätia. Okolo tohto jadra je vrstva živice, ktorá sa stará o optické vlastnosti vyžarovaného svetla. Pri zapájaní LED musíme dbať na to, aby sme ju zapojili správne, teda v priepustnom smere a do jednosmerného prúdu. Ak tak neurobíme, nebude funkčný.

Vývoj týchto diód bol trochu zložitý, pretože vyžarujú len jednofarebné svetlo. Farba svetla závisí na chemickom zložení polovodiče. Zvlášť náročný bol vývoj modrej a bielej LED. Avšak po tomto objave nastal doslova LED boom a diódy sa začali využívať v značnej miere a vytláčať existujúce žiarovky. V dnešnej dobe sa biela farba docieli vďaka polovodičovému čipu a luminoforu, ktorý svetlo zachytí a opäť vyžiari.

LED v marketingu

Samozrejme viem, že som vynechal veľa zmysluplných použitie týchto diód, však schválne som zavítal do vôd marketingu a použitia LED v tomto odbore. Ako iste viete, tak s marketingom súvisí reklama. Reklamou môžeme nazvať proces, kedy cielime a hľadáme potencionálnych zákazníkov prostredníctvom komunikačných kanálov.

A teraz k samotnému použitie LED v tomto odbore. Moderným a veľmi pútavým spôsobom, ako osloviť a zároveň prezentovať svoju spoločnosť je obstaranie LED reklamy. Tieto reklamy sú používaní ako pre účel marketingu, tak pre zakomponovanie ako architektonický prvok, ktorý dokresľuje celkový dojem. Výroba svetelnej reklamy sa vykonáva na zákazku a sú iba kvalitné a úsporné LED rôznych farieb.

Rozdelenie LED reklám

  1. Svetelná trojrozmerná písmená
  2. Podsvietené reklamné LED panely

Na trhu nájdete hneď niekoľko firiem, ktoré sa zaoberá výrobou týchto reklám. Odporučím vám ale jedného z popredných výrobcov, pôsobiacich dlhé roky na našom trhu. Medzi ich klientov patria popredné českej spoločnosti. Jedná sa o výrobcu OK Design, ktorý sa postará o vašu svetelnú reklamu od návrhu, cez realizáciu až prichytenie na stenu alebo inú konštrukciu.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.