Kontrola vstupu do firemných a verejných budov

Každý zamestnávateľ by mal mať prehľad o tom, čo robia a kam chodí jeho zamestnanci počas pracovnej doby, ktorú im prepláca. Ono každý zamestnanec nemá prístup kamkoľvek a ak tento pohyb nie je monitorovaný, často sa schovávajú a potulujú sa po firemnom areáli, namiesto toho, aby sa venovali svojej práci. V dobách minulých sa kontrolovala len dochádzka, pomocou "pichačiek". Pohyb zamestnancov počas pracovnej doby bohužiaľ nie. Našťastie sa doba naklonila a s vývojom elektronických systémov dnes máme mocný nástroj, ktorý dokáže monitorovať dochádzku aj pohyb po areáli.

Dochádzkový systém

Dochádzať do zamestnania sa hold musí a bohužiaľ komu sa to nepáči, ten nech je radšej doma. Avšak ten, kto nechce byť doma, do zamestnania síce dochádza, ale snaží sa zamestnávateľa oklamať, tých je pomerne taky dost.

Aby sa z toho nestal boj s veternými mlynmi, používame prístupové systémy, ktoré zaznamenávajů:

  • príchody,
  • prestávky,
  • odchody.

Zamestnanci sa preukazujú:

  • bezkontaktnými kartami
  • čipy,odtlačky prstov či skenom očnej sietnice.
  • tieto dáta o dochádzke zamestnancov sú uložené a spracované v dochádzkovom softvéri, ktorý ponúka mnoho nástrojov pre správu. Dochádzkový systém môžete podľa potreby prispôsobiť k evidencii pohybu vo firemnom areáli.

Vypadne prúd?

Nebojte sa aj v prípadoch prerušenia dodávky elektrickej energie dochádza k záložnému napájaniu dochádzkového systému až do 24 hodín od výpadku. V prípadoch dlhšieho výpadku a vybitia záložného zdroja energie sa síce dáta nestratí, však nemôžete naďalej komunikovať s terminálom.

Turniket s dochádzkovým systémom

Kontrola dochádzky nebola nikdy jednoduchšia, ak pripojíte turniket k tomuto systému, ten preberá všetku "špinavú prácu" a všetka kontrola zamestnancov je vykonávaná turnikety. Turnikety ako také sú veľmi výhodné práve vďaka tomu, že dokážu rozomlieť skupinu ľudí, ktorá mieri do budovy.

Niekto môže povedať, že turniket je naozaj škaredý a kazil bol architektonický ráz daného interiéru. Dnes už to neplatí, pri vývoji je kladený vysoký dôraz na dizajn. Takže teleso samotného turniketu neničia celkový ráz interiéru.

Najväčšou moderné výhodou turniketov spočíva v tom, že je možné rozšíriť o prepojení o viac bezpečnostných systémov a zaručiť dodržiavanie bezpečnostných požiadaviek a nariadení daných firiem alebo budov.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.