Rýchlobežné brány - ideálna voľba pre priemysel i v roku 2023

Rýchlobežné brány nie sú medzi ľuďmi tak úplne známa záležitosť. Obyčajne sa k nim totiž bežne nedostanú, ani sa o nich veľa nehovorí. Pritom sú jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť produktivitu a efektivitu v priemyselnej výrobe. V tomto článku vám brány jednoducho predstavíme a povieme vám, kto je na slovenskom trhu vyrába.
Rýchlobežné brány sú špeciálne vyrobené tak, aby spĺňali náročné požiadavky, ktoré sú kladené na priemyselnú výrobu. Rýchlosť prechádzanie medzi jednotlivými časťami budovy je iba jeden z týchto požiadaviek. V mnohých odvetviach je tiež kladený dôraz na perfektnú hygienu a u niekde dokonca hrozí nebezpečná kontaminácia výrobkov. Rýchlobežné brány túto hrozbu veľkou mierou obmedzujú a preto ich nájdete v mnohých priemyselných budovách. Brány sú vyrábané z pružnej PVC fólie, alebo z hliníkových lamiel. Vodiace lišty sú väčšinou z pozinkovanej ocele alebo z nerezu. Ak pracujete vo výrobe, ktorá okrem rýchlosti vyžaduje tiež tichý chod, poteší vás to, že rýchlobežné brány sú vďaka svojmu navíjaciemu mechanizmu veľmi tiché. A pretože bývajú vyrábané na mieru, nájdete ich v obrovskom množstve rozmerov. Väčšinou sú ale dané maximálne rozmery, ktoré nejdú prekročiť.
 
Veľká výhoda rýchlobežných brán je tiež v nenáročnosti na priestor. Rolujú sa smerom nahor, takže nevyžadujú žiadny ďalší priestor do strán. Ten tak môžete využiť napríklad pre skladovanie materiálov, ktoré sú pre výrobu dôležitejšie. Ďalšou skvelou vlastnosťou je dizajnová rozmanitosť. Jedná sa síce prakticky iba o PVC fóliu, ale existuje toľko farebných prevedení, ktoré môžete prispôsobiť vašej priemyselnej budove.

Vhodným doplňkom do takýchto prevádzek sú aj ochranné systémy Acrovyn od spoločnosti Invista.
 
Výroba priemyselných brán nie je príliš rozšírený odbor, takže nájsť výrobcu môže byť docela ťažké. Jedným z významných výrobcov v Česku i na slovenský je firma Spedos, ktorá sa špecializuje nielen na priemyselné brány, ale aj na personálne vstupy, garážové dvere a ďalšie prvky budov. Ide o firmu s takmer tridsiatimi rokmi skúseností a mnohými referenciami. Od ostatných výrobcov ich odlišuje hustá servisná sieť a neustála pripravenosť servisných služieb.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.