Presklená fasáda je in

Iste ste zaznamenali, že trendy v oblasti architektúry i bývania sa zameriavajú na minimalizmus a čistý, jednoduchý dizajn škandinávskeho typu. Niet divu, v dnešnom všetkým zahltenia svete je potrebné dbať na jednoduchosť - či už ide o varení, bývania či kanceláriu. V architektúre sa tento trend objavuje v jednoduchosti, čo sa tvarov i materiálov týka. Tento rok sú veľmi populárne komerčné budovy s presklenou fasádou. A prečo aj nie?

Aké sú výhody komerčných budov s presklenými fasádami?

  1. Fasády sa postarajú o skvelú presvetlenosť budovy.
    Vďaka prírodnému svetlu šetrí náklady na energie.
  2. Kvetinám sa bude dariť!
    A kde sa darí kvetom, darí sa aj ľuďom, pretože rastliny v kanceláriách majú pozitívny vplyv na našu psychiku a sú tiež skvelým zdrojom kyslíka, ktorý je vo veľkých open-office kanceláriách nedostatkovým tovarom.
  3.   Príjemný vzhľad a výhľad von.
  4. Jednoduchá údržba.
  5. Keby ste sa chceli prieť o to, že sklo nie je len tak jednoduché hladkať, tak sa s vami nehodláme prieť, ale keď porovnáte čistenie bežné fasády, ktorá sa ľahko znečistí vďaka dažďu a špinavému ovzdušia, tak sklo je dar z nebies - a upratovacia firma sa o neho rada postará :).

Iste by sme našli ešte minimálne 5 ďalších výhod presklených fasád, ale myslíme si, že aj týchto 5 stačí na to, aby ste si urobili názor.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.