PUR panely na logistické centrá

Sklady a logistické centrá sa v posledných rokoch radí k najobľúbenejším stavbách v Českej republike. Stále častejšie sa do česká hrnú zahraničné veľké firmy a investori a investujú do rozvoja logistických centier. Takže ak niekde vidíte obrovskú stavbu z pur panelov, tak je to dosť možno jedna z ďalších hál svetových gigantov ako je napríklad firma Amazon.

U skladov a logistických centier je najdôležitejšie postaviť skladové priestory čo najlepšie v pomere cena / výkon. Nielen, že musí byť priestory čo najrýchlejšie a najlacnejšie postavené. Zároveň totiž musí spĺňať veľa požiadaviek a noriem. Preto nie je to vždy o tom postaviť haly čo najlacnejšie, ale tiež tak, aby vydržali čo možné najdlhšie a boli zároveň bezpečným miestom pre zamestnancov.

Okrem toho je dôležité, aby stavba bola aj estetická a svojím spôsobom firmu reprezentovala. A to platí dvojnásobne pre medzinárodné spoločnosti, ktoré si stavajú na prestíži a pozná je takmer celý svet. Predstavte si napríklad, že by spoločnosť s nahryznutým jablkom (Apple) skladovala svoje drahocenné výrobky v nejakom opustenom desiatky rokov starom skladu. Nemysliteľné, že áno? Preto sa čoraz častejšie stavajú sklady z takzvaných sendvičových PUR panelov, ktoré dokážu ušetriť veľa času a nákladov na výstavbu. Zároveň máte aj istotu, že sklad bude mať pútavý a elegantný vzhľad, ktorý bude firmu skvele reprezentovať.

Zloženie sendvičových PUR panelov

Pur panely sa skladajú z dvoch oceľových pásov, ktoré sú vyplnené polyuretánovou PUR peny. Oceľové plechy sú väčšinou pozinkované a odolné voči korózii. Ilustráciu prierezu izolačných PUR panelov môžete vidieť na obrázku nižšie.

Prečo sa sklady a logistické centrá stavia z PUR panelov?

  • rýchle postavenie v prípade rýchlej expanzie firmy

  • jednoduchá montáž

  • nízke náklady na postavenie

  • variácie hrúbky pur panelov

  • vyššia odolnosť vďaka oceľovým plechom, ktoré obaľujú jadro panelov

  • moderný a atraktívny vzhľad

  • široká škála farebného prevedenia

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.