Chcete vírivku v práci?

Získať a udržať si kvalifikovaných a talentovaných zamestnancov je v čase, keď je nezamestnanosť minimálna, pomerne ťažkou úlohou. Tradičné benefity sa pomaly stávajú štandardom a napríklad také stravenky zamestnanci považujú pomaly za samozrejmosť. To isté platí aj mobilných telefónech.

Do popredia sa dostávajú tzv. Sick days - teda zdravotné voľno s náhradou mzdy, možnosť práce z domu (tzv. Home office) a čím ďalej viac zamestnancami oceňujú možnosť ďalšieho vzdelávania, príspevky na zlepšenie jazykových zručností a rôzne školenia. Nemenej zaujímavým sú tiež príspevky na šport či rovno vybavenie Multisport karty, ktoré oceňujú hlavne zamestnanci vykonávajúci sedavú prácu.

Niektoré firmy sa snažia vybudovať také pracovné prostredie, ktoré ich zamestnanci nebudú chcieť opúšťať. Typickými príkladmi sú Google, Facebook či Dropbox, v ich budovách tak môžete nájsť posilňovňu, vírivku vnútri budovy, saunu, park priamo v areáli, obrie šmýkačku medzi poschodiami, hracie miestnosti a mnohé ďalšie. V týchto budovách je bezpochyby radosť pracovať. Je skvelé, že aj v českom prostredí môžeme nájsť firmy, ktoré pracovné prostredie považujú za veľmi dôležitý faktor pre zamestnancov. Minulý rok sa do súťaže zasadačku roku prihlásilo viac ako 90 firiem. Najlepšie pracovné prostredie ponúka napríklad Kiwi alebo Avast.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.