Prečo chcieť tesniace límce

Viete, čo je to skladovanie? Ide o uložení tovaru alebo materiálu za účelom dosiahnutia nejakého zisku. Samotný sklad je fyzické úložisko, ktorý zloží na prijímanie a distribúciu uloženého tovaru spotrebiteľom. So skladom úzko súvisí pojem skladový manažment, ktorý má za úlohu riadiť jednotlivé procesy, ktoré sa v sklade dejú a udržiavať vysoký kvalitatívny štandard. V tomto článku sa pozrieme na históriu skladovanie, s ktorou porovnáme moderné problémy skladovanie vrátane úspory energií.

História skladovanie

Prvé zmienky o skladovaní boli v kontexte s ukladaním potravín, pre prípad hladomoru. Rozvoj začal v časoch, keď prieskumníci začali cestovať a obchodovať s ostatnými kontinentmi. Prvé veľké sklady vznikali v prístavoch a pomohli k rozvoju železnice. Roku 1891 vznikla v Amerike Asociácie skladníkov, ktorá kontrolovala nákladné sklady. Ďalším medzníkom vo vývoji komerčných skladov bola legislatívna regulácia obmedzeniach na železnici. Ďalšie zlom nastal až počas druhej svetovej vojny, kedy sa zvýšila potreba maximalizácia skladov a vývoj mechanizovaného spôsobu ukladania.

Moderné sklady

Sklady sa dočkali inovácií, najmä nová metóda distribúcie "just-in-time" (JIT) spôsobila úplnú zmenu pohľadu na doterajší skladovacie management. Pri tejto metóde sa stáva sklad nepotrebným, pretože tovar je dodávaný priamo odberateľovi. Na toto reagujú majitelia skladov a snaží sa transformovať na poskytovateľa logistických služieb. Táto logistické centrá ponúkajú zákazníkom služby ako napríklad:

  • Balenie paliet,
  • Stohovanie paliet,
  • Call centrá,
  • Štítkovanie.

Úspora energií

Tento trend sa dotkol aj skladovanie. Každý majiteľ takéhoto ligistického centra je rád za ušetrenú korunu. Najčastejším spôsobom, ako to docieliť je inštalácia úsporných LED svietidiel, použitie tepelných čerpadiel na vykurovanie alebo inštalácia lamelových clôn, poprípade tesniacich golierov.

Tesniace límce nájdete z vonkajšej strany každého logistického centra. Slúži k ochrane tovaru pred počasím pri manipulácii počas nakladania / vykladania z nákladného priestoru vozidiel. Ďalšou výhodou je úspora energie potrebnej k vytopeniu skladovacie haly, pretože bráni prievanu. Tieto goliera sa variabilne prispôsobí každému nákladnému automobilu. Sú vyrobené zo špeciálnej oceľovej konštrukcie, ku ktorej sú pripevnené jednotlivé gumové límce z jednotlivých strán.

Výhody tesniacich límcov

  • Úspora energie.
  • Ochrana pred poveternostnými vplyvmi.
  • Jednoduchá údržba a dlhá životnosť.
  • Znižujú prašnosť.

 

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.